CLASIFICACIÓNS II CAMPO A TRAVÉS POLA INTEGRACIÓN

 

O día 09/03/2014 no Cámping Santa Tecla celebrouse o  II Campionato de Campo a Través pola Integración S. Xerome Emiliani. Cunha participación cercana a 200 atletas (241 inscritos) , e 15 clubes e colexios nunha mañán fermosa na ribeira de Salcidos. O circuíto  estaba en boas condicións, cunha temperatura elevada nas carreiras senior mulleres homes.

A proba foi organizada polo Polideportivo S. Xerome e S.A. Trega, contando coa  colaboración dos concellos do  Rosal, A Guarda, Deputación, Xunta de Galicia (Xogade), Cámping Santa Tecla, Froitas Serafín, Auga Sana, Eurobanan e Laguardist.

O campionato foi dirixida e controlada polos voluntarios do S. Xerome e  S.A. Trega.

O Xerome agradeceu o Club das Esclavas a súa participación na loita pola integración,  conscientes de  que queda moito traballo para que esta iniciativa sexa unha realidade.

Dende o S. Xerome  destacamos a enorme labor loxística da S.A. Trega

Os resultados foron:

Na categoría especial adaptada para  deportistas con discapacidade intelectual (Cat. Feminina):

1ª. Vanesa Martínez Dacuña

2ª. Rosa María Alvarez González

3ª. Celia López  Camacho /Jennifer Alvarez González

Na categoría especial adaptada para  deportistas con discapacidade intelectual (Cat. Masculina):

1º. Miguel Angel Bello Brito

 O resto das Clasificacións foron as seguintes:

PREBENXAMÍN MULLERES

CARMEN MAGALLANES PÉREZ

2´12”65

SA TREGA

AINARA COSTAS LAGO

2´28”05

CSCR BEADE

Mª PRIETO SIMÓN

2´38”02

SÚAREZ MARQUIER

PREBENXAMÍNS HOMES

ÁLEX SIERPES PEREIRA

2´02”21

SA TREGA

CHISTIAN SIERPES PEREIRA

2´08”11

SA TREGA

ERO DE OLIVEIRA PEREIRA

2´16”43

INDEPENDIENTE

BENXAMÍN MULLERES

NOA BURGOS ARGIBAY

1´59”81

A PORRIÑO

NOELIA VILAR DOMÍNGUEZ

2´00”49

SA VAL MIÑOR

AFRICA COSTAS LAGO

2´01”58

CSCR BEADE

BENXAMÍNS HOMES

BRAIS DE OLIVEIRA PEREIRA

1´58”52

INDEPENDIENTE

RAUL FERNÁNDEZ RODRÍGUEZ

2´01”99

CSCR BEADE

XIÁN VICENTE FERNÁNDEZ

2´11”99

INDEPENDIENTE

ALEVÍN MULLERES

LOLA BOUZA VILLAR

3´55237

CSCR BEADE

AINHOA VÁZQUEZ RODRÍGUEZ

3´56”96

CSCR BEADE

CARLA GUISANDE RODRÍGUEZ

4´00”14

A PORRIÑO

ALEVÍNS HOMES

DANIEL VICENTE RIVEIRO

4´11”78

SÚAREZ MARQUIER

XAN RODRÍGUEZ GONZÁLEZ

4´14”96

SÚAREZ MARQUIER

ALEJANDRO MARTÍNEZ CADILLA

4´23”05

SÚAREZ MARQUIER

INFANTIL MULLERES

SARA LIMA ALONSO

8´10”62

CSCR BEADE

CINTHIA COSTAS GONZÁLEZ

8´22”27

A TUI THERMALIA

AINOHA RRODRÍGUEZ GONZÁLEZ

8´37”14

SA VAL MIÑOR

INFANTIL HOMES

BRIAN FERREIRA TREINTA

8´05”24

SA TREGA

ROSENDO FERNÁNDEZ GONZÁLEZ

8´39”65

SA TREGA

YAGO ARAUJO RODRÍGUEZ

8´53”84

CSCR BEADE

                                                            CADETES MULLERES

SANDRA PARDAVILA VILLADÓNIGA

15´12”78

ESCLAVAS

AMPARO FERREIRA ÁLVAREZ

15´22”30

SAN XEROME

INÉS GARRIDO ARCHEL

15´36”71

ESCLAVAS

CADETE HOMES

PABLO FIGUEROA COMESAÑA

9´06”08

CSCRBEADE

IVÁN CARNERO RODRÍGUEZ

9´25”30

SÚAREZ MARQUIER

DAVID BURGOS ARGIBAY

9´50”62

A PORRIÑO

JUVENIL MULLERES

EVA PIÑEL LORENZO

19´41”02

SÚAREZ MARQUIER

JUVENIL HOMES

FERNANDO MARTÍNEZ GONZÁLEZ

15´33”68

TOMIÑO

CARLOS VIDAL FRAGUEIRO

15´53”34

A PORRIÑO

ANTONI LOMBA LÓPEZ

17´38”96

SÚAREZ MARQUIER

SENIOR MULLERES

ARIANA GONZÁLEZ VERDE

25´21”74

SA TREGA

Mª CARMEN COSTAS VALVERDE

29´03”37

SA VAL MIÑOR

PATRICIA ISABEL MASSO ÁLVAREZ

31´18”11

SA VAL MIÑOR

SENIOR HOMES

OSCAR BERNARDEZ CARBALLO

37´25”00

INDEPENDIENTE

JOSÉ CARLOS FERREIRA GONZÁLEZ

38´08”30

SA TREGA

MIGUEL IGLESIAS VALVARDE

38´30”00

SDA SAN MIGUEL

Agradecemos a tódolos atletas participantes a súa  colaboración coa  organización.

Comentarios
Compartir
S.Xerome

Publicacións relacionadas